przekrój drewna
przekrój drewna

Willa na Złotym Groniu. Luksusowe domy z bali w samym sercu Beskidu Śląskiego

Ociosany Blog
11 maja 2023
4 min na przeczytanie
Zaprojektowane z uwzględnieniem lokalnego folkloru i tradycyjnego beskidzkiego budownictwa oraz wykorzystujące materiały najwyższej jakości tak, aby cieszyć oko przyszłych Właścicieli przez długie lata. Luksusowe domy z bali to nie tylko świetna inwestycja na przyszłość, ale przede wszystkim wymarzone miejsce do zamieszkania, z piękną panoramą widokową na góry. Poniżej prezentujemy Państwu wyjątkową, przestronną willę wykonaną z pełnych bali drewnianych, ulokowaną na zboczu góry w samym sercu Beskidu Śląskiego. Zachęcamy do lektury!

Willa na Złotym Groniu – lokalizacja

Wybór lokalizacji na nasze luksusowe domy z bali zawsze jest poprzedzony analizą możliwości stworzenia wygodnego dojazdu do planowanej inwestycji oraz sprawdzeniem walorów widokowych miejsca. Naszym mottem jest nie tylko profesjonalizm oraz dbałość o najmniejszy szczegół, ale przede wszystkim ,,widok wliczony w cenę”. 

Willa położona jest na działce o powierzchni 18-stu arów (1 800 m²) w dobrze zlokalizowanej, spokojnej miejscowości Istebna, na szczycie Złotego Gronia, blisko Wisły, Szczyrku i Cieszyna. 

Złoty Groń to jedna z wielu gór w Beskidzie Śląskim, znajdująca się na terenie malowniczej miejscowości Istebna, w dorzeczu Olzy. Niegdyś górę porastały gęste lasy, jednak pierwsi osadnicy Istebnej, którzy osiedlili się na południowych zboczach, pozbawili ją zadrzewienia. Obecnie Złoty Groń pokryty jest głównie bujnymi łąkami, a niewielkie zagajniki znajdują się już tylko na północnych stokach. Pomimo skromnej wysokości wynoszącej zaledwie 710 m n. p. m. z samego szczytu rozpościera się widok na cztery strony świata. Zaobserwować można całą okolicę: góry i lasy, zielone łąki oraz piękne, niebieskie niebo. Na północnej stronie góry zlokalizowany jest Ośrodek Narciarski Złoty Grońmiejsce idealne dla miłośników sportów zimowych. 

Poszukujesz domu
z bali z pięknym widokiem?

Domy dostępne od ręki

Domek z bali

Górski klimat ma to do siebie, że idealnie wyczuwalne są tu cztery pory roku. Wiosną wszystko budzi się do życia, można zaobserwować piękną zieleń oraz błękitne niebo. Latem słońce nas nie opuszcza, a odrobiny wytchnienia dodaje lekki wiaterek. Jesień to istny festiwal kolorów. Zaobserwować można jak drzewa zmieniają kolory. Ba! Jak całe wzgórza mienią się w czerwieni i złocie. Zima również ma swoje zalety, ale najpiękniejszą rzeczą dla przyszłego Właściciela willi będzie obserwowanie świata przez okno przy wesoło tańczących płomieniach w kominku.

Z jakich materiałów powstała luksusowa Willa na Złotym Groniu?

Podstawowym surowiec, z którego powstały wszystkie nasze luksusowe domy z bali był świerk istebniański. Drewno iglaste wysoce cenione i użytkowane szeroko do prac ciesielskich charakteryzujące się pięknym, regularnym rysunkiem słojów,. Nadaje on wyrobom elegancki, a zarazem naturalny wygląd. Na każdym etapie powstawania domu drewno skrupulatnie sortujemy i klasyfikujemy w naszym rodzinnym tartaku w Istebnej.

Drewno świerka istebniańskiego ze względu na swoją trwałość i wytrzymałość znalazło zastosowanie w produkcji konstrukcji dachowych, belkowych i schodów, a także elementów wyposażenia wnętrz. Doskonałe właściwości termoizolacyjne pozwoliły na wykorzystanie go również jako materiał ociepleniowy.

Dach wykonano z rdzenia stalowego zabezpieczonego cynkowo-magnezową powłoką antykorozyjną, a następnie pokryty posypką z kruszonego bazaltu, kóra powstała na bazie lawy wulkanicznej. Zastosowane przetłoczenie gontopodobne dobrze komponujące się ze szkieletem domu nawiązuje wyglądem do tradycyjnych góralskich gontów drewnianych. Producent zapewnia 55 lat gwarancji na wykonanie.

Zagospodarowanie powierzchni w Willi na Złotym Groniu

Budynek składa się z dwóch kondygnacji o łącznej powierzchni 240 m². Wewnątrz przewidziano miejsce na ok. 9 pomieszczeń. Dom jest wykończony w stanie surowym zamkniętym ze wszystkimi mediami bez ścianek działowych, które zostaną postawione zgodnie z życzeniem przyszłego Właściciela. 

Przykładowy rozkład parteru:

Przestronny salon połączony z kuchnią i jadalnią z widokiem na panoramę gór, spiżarnia, sypialnia, kotłownia, sauna, łazienka i toaleta.

Przykładowy rozkład poddasza:

Dwie duże sypialnie, trzy mniejsze pokoje, łazienka i toaleta.

Do willi prowadzi droga gminna (odśnieżana w zimie). Zostanie ona przez nas wyrównana i utwardzona w postaci płyt, asfaltu i kanalizacji.

Willę poddajemy obecnie pracom wykończeniowym w ramach których w cenie wykonamy:

  • Podjazd z granitu
  • Przestronny taras widokowy w kształcie litery L
  • Przydomowa oczyszczalnia
  • Brama przesuwna z furtką
  • Dębowe ogrodzenie
  • Ocieplenie budynku (zgodnie z życzeniem Klienta)
  • Aranżacja ogrodu (zgodnie z życzeniem Klienta)

Luksusowe domy z bali – przydatne informacje

Jako profesjonaliści w dziedzinie budowania domów z bali, oferujemy wykończenie “pod klucz” oraz wykonanie mebli ogrodowych tj. altana, ławy, stoły. Luksusowe domy z bali nie tylko zachwycają wyglądem zewnętrznym. Przede wszystkim są wygodne i funkcjonalne oraz sprawiają, że przyszły Właściciel może poczuć się tutaj wyjątkowo.