przekrój drewna
przekrój drewna
widok na trójwieś

Otoczeni
przyrodą i historią

Na lokalizację większości naszych inwestycji wybraliśmy gminę Istebna, malowniczo położoną w rejonie Beskidu Śląskiego na Trójstyku granic polskiej, czeskiej i słowackiej.
Istebna, Jaworzynka i Koniaków potocznie nazywane Trójwsią Beskidzką tworzą interesujący pod względem kulturowym i historycznym zakątek województwa śląskiego.
Ważną częścią regionu jest kultywowane od lat tradycyjne rzemiosło, rzeźbiarstwo, hafciarstwo, snycerstwo, a także szeroko doceniane koronczarstwo.
Obecnie renesans przeżywa również pasterstwo i budownictwo drewniane.
Beskid Śląski to wymarzona baza wypadowa dla pieszych i rowerowych wycieczek. Zimą okolica oferuje również nowoczesne trasy narciarskie i biegowe.

Blisko dużych miast

Mapa sytuacyjna Bielsko, Cieszyn, Istebna, Ustroń, Szczyrk, Wisła, Zywiec, Zwardoń
Żywiec

Żywiec

Żywiec to miasto w Kotlinie Żywieckiej u zbiegu rzek Soły i Koszarawy nad Jeziorem Żywieckim. Nazwa prawdopodobnie wywodzi się od rzeczownika „żywiec”, staropolskiego określenia żywego inwentarza.

Szczyrk

Szczyrk

Szczyrk to miejsce corocznych zjazdów miłośników narciarstwa, pieszych wycieczek górskich oraz downhillu. To tutaj znajduje się jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce - Szczyrk Mountain Resort.

Ustroń

Ustroń

Ustroń to jedyne miasto położone w Beskidzie Śląskim, które posiada status uzdrowiska. Dobrami tej miejscowości są solanki i borowiny, które pomagają w leczeniu wielu chorób.

Wisła

Wisła to miasto wypoczynkowo-turystyczne, na którego terenie swój bieg rozpoczyna największa polska rzeka o tej samej nazwie. To właśnie w Wiśle urodził się najwybitniejszy zawodnik w dziejach skoków narciarskich - Adam Małysz.

cieszyn

Cieszyn

Cieszyn to jedno z najstarszych miast na Śląsku, położone nad rzeką Olzą, na granicy z Czechami. Sama nazwa ,,Cieszyn” odnosi się do prawobrzeżnej części miasta położonej na granicy Polskiej, natomiast lewobrzeżna część należy do Czech i nosi nazwę ,,Czeski Cieszyn”.

Istebna

To tutaj zrodziła się, a następnie przez lata rozwijana była sztuka koronczarstwa. Bliskość granicy czeskiej i słowackiej zaowocował powstaniem barwnej kultury łączącej elementy charakterystyczne dla trzech narodów.

Widok na góry Istebna
rynek bielsko biała

Cieszyn

Cieszyn to jedno z najstarszych miast na Śląsku, położone nad rzeką Olzą, na granicy z Czechami. Sama nazwa ,,Cieszyn” odnosi się do prawobrzeżnej części miasta położonej na granicy Polskiej, natomiast lewobrzeżna część należy do Czech i nosi nazwę ,,Czeski Cieszyn”. Obecnie Cieszyn jest bardzo ważnym punktem na mapie transportowej Europy oraz popularnym ośrodkiem handlowym. W Cieszynie początek ma droga ekspresowa S52. Duży wpływ na atrakcyjność tego regionu ma wygląd historyczny rynku, duża ilość zabytków, organizacja wydarzeń kulturalnych daje Cieszynowi ogromne perspektywy na rozwój. Prężnie rośnie tu znaczenie handlu i usług. 
W Cieszynie siedzibę swoja ma Browar Zamkowy Cieszyn. jest to najdłużej i nieprzerwanie działający browar w Polsce. Budynek browaru pełni również funkcję tzw. ,,żywego muzeum piwowarstwa”. Można je zwiedzić i zobaczyć na żywo, jak wygląda proces tworzenia piwa.

szczyrk mountain resort

Szczyrk Mountain Resort

Jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce ulokowany na zboczach dwóch gór, Małego Skrzycznego i Wierchu Pośredniego. Oferuje zróżnicowane trasy narciarskie, a po za sezonem zimowym również ścieżki rowerowe enduro i szlaki dla pieszych.

Browar Zamkowy Cieszyn

Najdłużej nieprzerwanie działający browar w Polsce. Początki produkcji piwa w tym miejscu sięgają 1653 roku i czasów panowania cesarza Ferdynanda III Habsburga.

Skocznia narciarska "Malinka" im. Adama Małysza

Wybudowana w 1933 roku w Wiśle skocznia narciarska, która od lat gromadzi tłumy podczas zawodów Pucharu Świata i innych cieszących się niemalejącą popularnością konkursów.

atrakcje
okolicy

Od wielu lat Beskid Śląski to atrakcyjny pod wieloma względami region Polski. Niespotykana złożoność terenu i przeplatających się ze sobą różnych kultur pozwoliła na stworzenie krainy, gdzie na każdym kroku czekają warte zobaczenia miejsca.

centrum pasterskie

Centrum Pasterskie

Położone w Koniakowie rodzinne gospodarstwo obejmujące bacówkę i gazdówkę. Miejsce kultywujące tradycyjny wypas zwierząt, produkcję serów góralskich i regionalne rękodzielnictwo.

Park Wodny OLZA

Należący do Kompleksu Istebna Zagroń obiekt, w którego skład wchodzą oprócz licznych wodnych atrakcji także sauny, tężnie i miejsca do wewnętrznego morsowania.