przekrój drewna
przekrój drewna

Willa na Złotym Groniu

OPIS INWESTYCJI

Zaprojektowana z uwzględnieniem lokalnego folkloru i tradycyjnego beskidzkiego budownictwa oraz wykorzystująca materiały najwyższej jakości, tak aby cieszyć oko przyszłych Właścicieli przez długie lata. Z przyjemnością prezentujemy Państwu wyjątkową, przestronną willę wykonaną z pełnych bali drewnianych, ulokowaną na zboczu góry w samym sercu Beskidu Śląskiego. 

Podstawowym surowcem wykorzystanym do budowy domu był świerk istebniański. Drewno iglaste wysoce cenione i użytkowane szeroko do prac ciesielskich charakteryzujące się pięknym, regularnym rysunkiem słojów, nadającym wyrobom elegancki, a zarazem naturalny wygląd. Na każdym etapie powstawania domu drewno było skrupulatnie sortowane i klasyfikowane przez fachowych brakarzy z rodzinnego tartaku w Istebnej.

Drewno świerka istebniańskiego ze względu na swoją trwałość i wytrzymałość znalazło zastosowanie w produkcji konstrukcji dachowych, belkowych, schodów, a także elementów wyposażenia wnętrz. Ponadto doskonałe właściwości termoizolacyjne pozwoliły na wykorzystanie go również jako materiał ociepleniowy.

Dach został wykonany z rdzenia stalowego zabezpieczonego cynkowo-magnezową powłoką antykorozyjną, a następnie pokryty posypką z kruszonego bazaltu, powstałą na bazie lawy wulkanicznej. Zastosowane przetłoczenie gontopodobne dobrze komponujące się ze szkieletem domu nawiązuje wyglądem do tradycyjnych góralskich gontów drewnianych. Producent zapewnia 55 lat gwarancji na wykonanie.

Willa położona jest na działce o powierzchni 18-stu arów (1 800 m²) w dobrze zlokalizowanej, spokojnej miejscowości Istebna, blisko Wisły, Szczyrku i Cieszyna. Budynek składa się z dwóch kondygnacji o łącznej powierzchni 240 m². Wewnątrz przewidziano miejsce na ok. 9 pomieszczeń. Dom jest wykończony w stanie surowym zamkniętym ze wszystkimi mediami bez ścianek działowych, które zostaną postawione zgodnie z życzeniem przyszłego Właściciela. 

Przykładowy rozkład parteru:

Przestronny salon połączony z kuchnią i jadalnią z widokiem na panoramę gór, spiżarnia, sypialnia, kotłownia, sauna, łazienka i toaleta.

Przykładowy rozkład poddasza:

Dwie duże sypialnie, trzy mniejsze pokoje, łazienka i toaleta

Do willi prowadzi droga gminna (odśnieżana w zimie), która zostanie przez nas wyrównana i utwardzona w postaci płyt, asfaltu i kanalizacji.

Willa poddawana jest obecnie pracom wykończeniowym w ramach których w cenie wykonany zostanie:

  • Podjazd z granitu
  • Przestronny taras widokowy w kształcie litery L
  • Przydomowa oczyszczalnia
  • Brama przesuwna z furtką
  • Dębowe ogrodzenie
  • Aranżacja ogrodu
  • Droga dojazdowa do działki
  • Podłączenia mediów tj. prąd, kanalizacja

Dodatkowo, na życzenie nowego Właściciela istnieje możliwość wykończenia domu “pod klucz”.

model 3D

wideo

PARAMETRY

Powierzchnia: 240 

Powierzchnia działki: 1800 m2

Ilość łazienek:

Ilość pokoi:

Stan wykończenia:

Rok budowy:

Parking:

Rynek:

Dostępne od:

Materiał budynku:

Okna:

Liczba pięter:

Dach:

Pokrycie dachu:

Poddasze:

Media:

Ogrodzenie:

Dojazd:

Okolica:

lokalizacja

Willa na Złotym Groniu znajduje się w miejscowości Istebna, w województwie śląskim, powiecie cieszyńskim. Willa została wybudowana na samym szczycie Złotego Gronia (710 m n.p.m.) pośród przepięknej, beskidzkiej przyrody. Z okien willi zaobserwować można niesamowity widok na panoramę gór. Niedaleko znajduje się Ośrodek Narciarski Złoty Groń. Miejsce idealne dla miłośników śnieżnego szaleństwa oraz osób kochających bliskość natury. Willa jest ulokowana w niedużej odległości od wiekszych miast takich jak Ustroń, Wisła, Szczyrk oraz Cieszyn.

Zainteresował Cię nasz dom z bali na sprzedaż?

Chcesz poznać więcej szczegółów?

Domek z bali

galeria