przekrój drewna
przekrój drewna
drewno
tartak Złoty Groń

Żródło: Archiwum zdjęć internetowych

Istebna. Tartak u stóp Złotego Gronia

Świerk istebniański

To drewno iglaste wysoce cenione i użytkowane do wszelkich prac ciesielskich. Ze względu na swoją trwałość i wytrzymałość pozwala na wykorzystanie w produkcji konstrukcji dachowych, belkowych, schodów, a także elementów wyposażenia wnętrz. Ponadto drewno to posiada doskonałe właściwości pozwalające na wykorzystanie go jako materiał termoizolacyjny w budownictwie.
Świerk istebniański charakteryzuje się pięknym, regularnym rysunkiem słojów, który nadaje wyrobom elegancki i naturalny wygląd. Owszem, jak każde naturalne drewno, zdarza się że drewno pęka, jednak w naszej opinii nadaje mu to tylko uroku.

Nasze drewno

Świerk
istebniański

słoje
słoje

Słoje

Regularny rysunek słojów z małą ilością sęków.

rdzeń

Rdzeń

Dzięki mocnemu rdzeniowi świerk istebniański osiąga rekordowe wysokości nawet do 53 m.

kora

Kora

Gładka i dobrze oczyszczona z gałęzi.

*zdjęcie poglądowe słojów drewna

las

Nasza gwarancja

Gatunek

Świerk istebniański, z którego powstają nasze konstrukcje cechuje się ponadprzeciętną wytrwałością Za sprawą dużej gęstości drewna jest on wyjątkowo trwały i odporny na uszkodzenia.

Gatunek

Odporność

Obróbka

Pochodzenie

Wilgotność

Oszczędność

Jakość na lata

Wybierając drewno do budowy domów, należy zwrócić uwagę na jakość i właściwości drewna, aby zbudować trwałą i bezpieczną konstrukcję. Warto także wybrać odpowiedniego dostawcę, który zapewni odpowiednią jakość i kontrolę nad procesem pozyskiwania i obróbki drewna.
Nasze drewno pochodzi z rejonów Nadleśnictwa Wisła. Aby zadbać o najwyższą jakość wykonania, na każdym etapie powstawania domu czy innego wyrobu, drewno jest skrupulatnie sortowane i klasyfikowane przez fachowych brakarzy.

tartacznik mierzący
więźba dachowa

Więźba dachowa

więźba dachowa

Meble

więźba dachowa

Rzeźbienia