przekrój drewna
przekrój drewna
logo Ociosani - domy z bali

Słów kilka o tym, jak powstało logo Ociosanych

Ociosany Blog
25 kwietnia 2023
2 min na przeczytanie
Logo to wizualny symbol, który w prosty, a zarazem skuteczny sposób przekazuje informacje na temat firmy, jej wartości, oferowanych produktów i usług. Dobrze zaprojektowane logo przyciąga uwagę i z łatwością zapada w pamięć. Jest także narzędziem pozwalającym na wyróżnienie się na tle konkurencji i zbudowanie zaufania wśród klientów. Mimo, że pod nazwą Ociosani działamy dopiero od niedawna, tradycyjne metody pozyskiwania i obróbki drewna znamy i wykorzystujemy od lat w naszym rodzinnym tartaku i przy budowie domów z bali. Wiemy, że logo może okazać się kluczowym elementem w procesie wzrastania marki, dlatego jakość naszych działań postanowiliśmy zacząć sygnować własnym znakiem firmowym.
logo Ociosani - domy z bali

Zanim zaczęliśmy budować

Nasze domy z bali to prawdziwe góralskie perełki. Chcąc dostarczyć przyszłym Właścicielom niesamowitych doznań, od lat pracujemy nad tworzeniem nieruchomości, które nie tylko będą się dobrze prezentować, ale także posiadać bogatą historię. Drewno, z którego powstają nasze realizacje pozyskiwane jest z terenów należących do Nadleśnictwa Wisła. Ścięte bale poddawane są obróbce w naszym rodzinnym tartaku, którego bogata historia sięga początków XX wieku.

Miejsce pierwotnie powstałe z inicjatywy prywatnego przedsiębiorcy przez lata rozrastało się i tak ponad 25 lat temu przeszło w posiadanie obecnych właścicieli. Rozpoczęli oni prężne działania, zwiększające produkcję drewna i podnoszące jakość świadczonych usług. Tartak firmy Ociosani to miejsce, w którym kwalifikacje pracowników i przekazywane z pokolenia na pokolenie umiejętności pozwalają na realizację nawet najbardziej skomplikowanych inwestycji.

Trochę o okolicy

Nasze domki z bali powstają głównie w gminie Istebna, położonej malowniczo w Beskidzie Śląskim. To właśnie tu mieści się Trójstyk, czyli miejsce przecięcia granic trzech państw: Polski, Czech i Słowacji. Istebna wraz z Jaworzynką i Koniakowem tworzą interesujący pod względem kulturowym i historycznym zakątek województwa śląskiego nazywany potocznie Trójwsią Beskidzką.

Ważną częścią regionu jest kultywowane od lat tradycyjne rzemiosło, rzeźbiarstwo, hafciarstwo, snycerstwo, a także szeroko doceniane koronczarstwo. Obecnie renesans przeżywa również pasterstwo i budownictwo drewniane.

Poszukujesz domu
z bali z pięknym widokiem?

Domy dostępne od ręki

Domek z bali

Proces powstawania logo firmy Ociosani

Dobrze zaprojektowane logo nawiązuje do produktów i usług oferowanych przez firmę. Dlatego tak ważne jest przeprowadzenie analizy rynku i poznanie branży przed przystąpieniem do prac projektowych. Interesujący region Beskidu Śląskiego i gminy Istebna skłonił nas do zainspirowania się lokalną historią i kulturą podczas tworzenia.

Logo marki Ociosani zostało zaprojektowane zgodnie z wymaganiami nowoczesnego projektowania. Część typograficzna i symbol można z łatwością używać zarówno w internecie jak i przygotowując materiały do druku. Główny element stanowi pomarańczowy symbol imitujący literę “A” w słowie “Ociosani”. Wyglądem przypomina on również góry – znaczący element krajobrazu Beskidu Śląskiego. W kształt wpisany został również przebieg granic państw na Trójstyku. Znak można zatem interpretować na wiele spójnych ze sobą sposobów.

Podsumowanie

Logo w obecnej postaci jest wynikiem wielu godzin spędzonych najpierw na analizie konkurencji firmy Ociosani, analizie najnowszych trendów i szczegółowemu poznawaniu branży, a następnie projektowaniu i wykańczaniu znaku. Dzięki zaangażowaniu w każdy etap procesu, od teraz możemy z dumą prezentować nasze domy z bali. Podpisując się pod nimi spersonalizowanym logiem świadczącym o jakości naszych prac.