przekrój drewna
przekrój drewna
Książka budynku

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy

Kłoda
Przekrój drewna

pytania i odpowiedzi

Nasze domki z bali powstają w pięknej, górskiej okolicy, w samym sercu Beskidów. Stawiamy je w miejscowości Istebna (województwo śląskie, powiat cieszyński) oraz w jej pobliskich rejonach. Jesteśmy otwarci na współprace na terenie całej Polski. Na życzenie Klienta dojedziemy w dowolne miejsce, aby wybudować wymarzony dom z bali.

Koszty utrzymania drewnianego domku z bali zależą od wielu czynników, takich jak lokalizacja, rozmiar domu, użyte materiały i konstrukcja, a także styl życia mieszkańców. Jednakże, w porównaniu do tradycyjnych domów murowanych, domy z bali zazwyczaj są bardziej energooszczędne, dzięki naturalnej izolacji termicznej drewna.

Aby dom zachował swoje walory estetyczne na długie lata, ważne jest również regularne konserwowanie drewna, takie jak impregnacja, malowanie i woskowanie, aby zapobiec szkodliwym czynnikom atmosferycznym. Taki zabieg warto przeprowadzić raz na kilka lat. W zależności od regionu, może być potrzebne odśnieżanie dachu w zimie.

Oczywiście, jeżeli Klient sobie tego życzy, jesteśmy w stanie wykończyć oraz wyposażyć w niezbędne udogodnienia wnętrze całego domku. Praca z drewnem sprawia nam dużo frajdy, a nic tak nie cieszy jak dopracowane wnętrze i zadowoleni Klienci.

Jesteśmy w stanie zaoferować wybudowanie domu pod klucz na działce Klienta. Oferujemy spersonalizowany projekt domu z bali wraz z wizualizacją 3D, dopasowany do warunków zabudowy i zagospodarowania terenu. Na jego podstawie budujemy obiekt, oraz prowadzimy prace wykończeniowe (na życzenie Klienta).

Budujemy również usługowo oferując kompleksową realizację domu z bali opartą o projekt przygotowany przez naszego architekta lub ten dostarczony przez Klienta.

Odpowiedni czas na zaimpregnowanie drewna po budowie zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj drewna, warunki atmosferyczne, sposób budowy i zastosowanie drewna. Zazwyczaj zaleca się impregnację drewna po około 6-12 miesiącach od budowy. Jest to czas potrzebny na to, aby drewno wyschło i osiągnęło odpowiedni poziom wilgotności, który pozwoli na skuteczne wchłonięcie impregnatu.

Warto jednak pamiętać, że impregnacja drewna jest procesem ciągłym i wymaga regularnego powtarzania co kilka lat, aby zachować ochronę drewna przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Koszty impregnacji zależą od wybranej metody i produktu impregnującego oraz wielkości powierzchni do impregnacji.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?
Skontaktuj się na nami. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania.