przekrój drewna
przekrój drewna

Chata pod Świerkowym Gajem

OPIS INWESTYCJI

Wyobraź sobie poranek z kubkiem aromatycznej kawy w ręce i malowniczym, górskim krajobrazem przed sobą. Ta wizja może się już za moment zmienić w rzeczywistość.

Prezentujemy Państwu klimatyczny domek z pełnych bali ulokowany w malowniczej okolicy, w samym sercu Beskidu Śląskiego. Zaprojektowany w duchu tradycyjnego beskidzkiego budownictwa zachwyca nie tylko swoim wyglądem, ale również pięknym widokiem na okoliczne góry.

Podstawowym surowcem, z którego powstaje dom, jest świerk istebniański. To drewno iglaste wysoce cenione i użytkowane do wszelkich prac ciesielskich. Ze względu na swoją trwałość i wytrzymałość pozwala na wykorzystanie w produkcji konstrukcji dachowych, belkowych, schodów, a także elementów wyposażenia wnętrz. Ponadto drewno to posiada doskonałe właściwości pozwalające na wykorzystanie go jako materiał termoizolacyjny w budownictwie.

Świerk istebniański charakteryzuje się pięknym, regularnym rysunkiem słojów, który nadaje wyrobom elegancki i naturalny wygląd. Na każdym etapie powstawania domu drewno jest skrupulatnie sortowane i klasyfikowane przez fachowych brakarzy.

Domek położony jest na działce o powierzchni 30-stu arów (3 000 m²), zlokalizowanej w miejscowości Istebna (okolica Wisły, Szczyrku i Cieszyna). Sam budynek to dwukondygnacyjna budowla o powierzchni użytkowej około 120 m². Składa się na nią planowane 7 pomieszczeń – duży, przestronny salon z kominkiem i aneksem kuchennym, łazienka i pomieszczenie gospodarcze na parterze oraz trzy duże pokoje i druga łazienka na poddaszu. Szczegółowy plan i rozkład pomieszczeń został zamieszczony w formie rzutów w galerii zdjęć.

Domek w wersji podstawowej przygotowany jest w stanie surowym zamkniętym wraz ze wszystkimi mediami. Do domku doprowadzona została droga dojazdowa, a cała działka otoczona jest dębowym ogrodzeniem. Na życzenie nowego właściciela wykańczamy wnętrze zgodnie z jego wizją i szykujemy dom ,,pod klucz”.

model 3D

wideo

PARAMETRY

Powierzchnia: 116.34 

Powierzchnia działki: 2704 m2

Ilość łazienek:

Ilość pokoi:

Stan wykończenia:

Rok budowy:

Parking:

Rynek:

Dostępne od:

Materiał budynku:

Okna:

Liczba pięter:

Dach:

Pokrycie dachu:

Poddasze:

Media:

Ogrodzenie:

Dojazd:

Okolica:

lokalizacja

Chata pod Świerkowym Gajem znajduje się w miejscowości Istebna, w województwie śląskim, powiecie cieszyńskim. Ulokowana została na niewielkim wzniesieniu, tuż pod laskiem na działce o powierzchni 27 arów. Z okien domku zaobserwować można zapierający dech w piersiach widok na górską okolicę. Lokalizacja domku łączy ze sobą dwie zalety: jednocześnie ustronne miejsce, położone w cichej okolicy, a z drugiej strony bliskość większych miast takich jak Wisła, Szczyrk, Ustroń, Żywiec czy Cieszyn

Zainteresował Cię nasz dom z bali na sprzedaż?

Chcesz poznać więcej szczegółów?

Domek z bali

galeria